GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Skålar 8941108
*
nr 894 1108
Skålar
3 st, Konstglas, Bla Flygsfors & Orrefors, längd: 9-18
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 20:59:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 15:39:43
1
100 kr
12/5 16:39:07
2
Vinnande bud
12/5 17:26:58
3
200 kr
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glaskonst konstglas skålar
-
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:59
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:14
-
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25
-
8250 Sockerskålar
på fot 2 st, + fat på fot ns. Höjd: 18-38 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
*
Skålar
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1108
Skålar
3 st, Konstglas, Bla Flygsfors & Orrefors, längd: 9-18
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/5 15:39:43 | 1 | 100 kr |
| 12/5 16:39:07 | 2 | Vinnande bud |
| 12/5 17:26:58 | 3 | 200 kr |
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glaskonst konstglas skålar
-
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:59 -
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:14 -
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25
-
8250 Sockerskålar
på fot 2 st, + fat på fot ns. Höjd: 18-38 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43



